Darende & Gürün TuruDarende & Gürün TuruDarende & Gürün TuruDarende & Gürün Turu

  • Somuncu Baba Türbesi
  • Gökpınar Gölü
  • Günpınar Şelalesi
  • Şuğul Vadisi
  • Tohma Kanyonu
  • Fikri Çalışkan Sanat Evi
Sonsuz ilmiyle talebelerine ışık tutan, merhametiyle gönüllere taht kuran Darende’de Somuncu Baba'yı, doğal güzellikleri ve görülmemiş berrak sularıyla Sivas Gürün'ü bizlerle görmek için hazır mısınız?

Şuğul Vadisi - Gökpınar Gölü - Günpınar Şelalesi - Fikri Çalışkan Sanat Evi - Tohma Kanyonu - Somuncu Baba Külliyesi

 Siz değerli misafirlerimiz ile aperitif kahvaltı alacağımız Pınarbaşı Türklük Anıtı’na varmak üzere saat 08:00’de yolculuğumuza başlıyoruz.

Jeolojik zamanlardan II. Zaman (Mezozoik) Kretase döneminde oluşan ve Gürün'de görülmeye değer önemli doğal güzelliklerden biri olan Şuğul Vadisi’ne varıyoruz. Kanyonun içerisine uzatılan yürüyüş yolu sayesinde bölgeyi turlayarak fotoğraf çekimini gerçekleştiriyor ardından Gökpınar Gölü için yeniden yola koyuluyoruz. Adını aldığı tertemiz berrak suyu, güneş açısına göre değişen rengi ve zengin flora ve faunasıyla Türkiye’nin nadide güzelliklerinden biri Gökpınar Gölü’nü rehberimizden dinledikten sonra sizleri bu doğal güzellik ile baş başa bırakıyoruz. Kartpostalları aratmayan manzarasıyla gözleri mest edecek bu güzelliğin fotoğrafını aldıktan sonra öğle yemeğini de bölgede alıp kaynağı Hezanlı Dağı olup üç kademe halinde yaklaşık 40 metre yükseklikten dökülen Günpınar Şelalesine gidiyoruz. Verilen kısa bir serbest zaman sonrasında emekli bir öğretmenin el emeği göz nuru eserlerinin olduğu küçük müzeyi de ziyaret ettikten sonra son durağımız olan Somuncu Baba Külliyesine geçiyoruz. Rehberimizin külliye içerisinde ki anlatımından sonra rengarenk Balıklı Kuyuyu, şifalı sularıyla her derde deva olarak bilinen Tohma Kanyonu Somuncu Baba Çilehanesi ve Somuncu Baba Müzesini de görmek için serbest zaman veriyoruz. Son olarak belirtilen saat içerisinde toplanma yerinde buluşup Kayseri’ye ulaşıyor ve sizlere veda ediyoruz. Siz değerli misafirlerimize bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz, bir başka Küçük Turizmci organizasyonunda görüşmek dileğiyle.


EK BİLGİLER

Katılımcı Sayısına Göre Araç Belirlenmektedir. 18 - 27 - 44 Kişi Kapasiteli Turizm Araçları.

DAHİL OLANLAR:
Aperitif Kahvaltı ( Simit ve Meyve Suyu )
Rehberlik Hizmeti
Acente Refakati
Ulaşım
Araç içi su ikramı ( Sınırlı sayıdadır.)
Seyahat Sigortası


HARİÇ OLANLAR:
Öğle Yemeği
Kişisel Harcamalar
Milli Parklar Giriş Ücretleri

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#35
LOKASYON:
Darende & Gürün (Kayseri çıkışlı)
YEMEK:
Aperitif Sabah Kahvaltısı ( Simit , Meyve Suyu)
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van    Diğer   
BULUŞMA:
08:00 Küçük Turizmci Ofis Önü ( Emirgan Parkı Yanı )
BİTİŞ:
21:30 Küçük Turizmci Ofis Önü ( Emirgan Parkı Yanı )
Takribi Süredir*
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 3 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 3 günden az kalması durumunda %30 ceza, 2 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın