Eskişehir TuruEskişehir TuruEskişehir TuruEskişehir Turu

  • Porsuk Çayı
  • Devrim Arabası
  • Sazova Parkı
  • Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykelleri Müzesi
  • Odunpazarı Evleri
  • Adalar
Canlı, enerjik ama huzurlu atmosferi ile İç Anadolu’nun kuzeybatı kesiminde yer alan Eskişehir’in modern sokaklarını görmek üzere saat 01:00’de yola çıkıyoruz.

Porsuk Çayı - Devrim Arabaları Müzesi - Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı - Masal Şatosu - Odun Pazarı Evleri - Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykelleri Müzesi


Alınan serpme kahvaltının ardından Türkiye’nin Venedik’i olarak sayılan ve şehrin sembolü haline gelen Porsuk çayını rehberimiz ile gezmeye başlıyoruz. Verilen kısa bir fotoğraf molası sonrası Türkiye’nin ilk yerli aracı olma özelliğini taşıyan ve 1961 yılında TÜRASAŞ Eskişehir tesislerinde Türk mühendisleri ve işçileri tarafından üretilen Devrim Otomobilini görmek amacıyla Devrim Arabaları Müzesi’ne gidiyoruz. Buradan serbest zaman vermek üzere Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’na geçiyoruz. Verilen serbest dahilinde siz değerli misafirlerimiz 8 ana kule ve 18 küçük kule olmak üzere toplamda 26 kuleden oluşan Masal Şatosuyla beraber hayvanat bahçesi ve akvaryumda keyifle vakit geçiriyor ve bol bol fotoğraf çekiliyorsunuz. Ardından hep beraber Eskişehir'in ilk yerleşim yerini oluşturan Odunpazarı semtindeki Osmanlı Dönemi'nden kalma tarihi evlerini görmeye gidiyoruz ve burada en meşhur lezzetlerden biri Çi Börek’i deniyoruz. Ve son durağımız olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykelleri müzesine giriş yapıyoruz. 19 Mayıs 2013 tarihinde açılışı yapılan ve balmumu heykel müzelerinin Türkiye’deki ilk örneği olan müze; başta Atatürk olmak üzere tarihi, kültürel karakterler ile geçmişten günümüze sanat ve siyaset dünyasında yer alan 200‘ü aşkın ünlü ismin balmumu heykeli sergilenmektedir. Aldığımız birçok fotoğrafın ardından rehberimize veda ediyor ve akşam saatlerinde Kayseri’ye doğru yola çıkıyoruz. . Siz değerli misafirlerimize bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz ,bir başka Küçük Turizmci organizasyonunda görüşmek dileğiyle.

EK BİLGİLER

Katılımcı Sayısına Göre Araç Belirlenmektedir. 18 - 27 - 44 Kişi Kapasiteli Turizm Araçları.

DAHİL OLANLAR:
Lüx Araçlarla Ulaşım
TÜRSAB Güvencesi
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Küçük Turizmci Refakati
Seyahat Sigortası
Kahvaltı
Araç İçi İkramlar (Sınırlı Sayıda Su, Meyve Suyu, Kek)

HARİÇ OLANLAR:
Öğle Yemeği ve İçecek
Balmumu Heykeller Müzesi Giriş Ücreti
Giriş Ücretleri
Gondol Turu
Kişisel Harcamalar

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#4
LOKASYON:
Eskişehir (Kayseri çıkışlı)
YEMEK:
Kahvaltı
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
01:00 - Küçük Turizmci Ofis ( Sivas Caddesi – Emirgan Parkı yanı)
BİTİŞ:
23:59 - Küçük Turizmci Ofis ( Sivas Caddesi – Emirgan Parkı yanı)
Takribi Süreler*
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 3 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 3 günden az kalması durumunda %30 ceza, 2 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın