EN İYİ FİYAT
Kapadokya TuruKapadokya TuruKapadokya Turu

  • Uçhisar Kalesi
  • Ortahisar
  • Göreme
  • Avanos
  • Ürgüp
  • Peri Bacaları
Doğanın ilmek ilmek sanat eserine dönüştürdüğü, sabahın kör karanlığında balonlarıyla aydınlığa kavuşturduğu peri masalı diyarını siz değerli misafirlerimiz ile saat 09:00’de görmeye başlıyoruz.

Devrent Vadisi - Avanos - Avanos Sallanan Köprü - Göreme - Uçhisar Kalesi - Ortahisar - Ürgüp - Güvercinlik Vadisi - Üç Güzeller - Çanak Çömlek Atölyesi 

Yaklaşık 40 dakika süren kısa bir yolculuğun ardından hayal gücünüzün taşlarla şekillendiği Devrent Vadisi’ne giriyoruz. Peri bacalarının daha çok hayvan ve insan şekillerine benzetildiği bu sürrealist yapılar sizlere fantastik bir deneyim yaşatacak. Burada verilen fotoğraf molasından sonra rehberimiz eşliğinde Nevşehir’in eski geçim kaynağı olarak görülen Çanak- Çömlek Atölyesi’nde çömlek yapımına birebir şahit oluyoruz. Ardından Kızılırmak üzerine inşa edilen adeta yerinde duramayan Sallanan Köprü’ye varıyoruz ve karşıya geçip küçük bir dondurma molası verdikten sonra Peri bacalarını panoramik görebileceğimiz Göreme’ye gidiyoruz. Rehberimizin verdiği kısa bir serbest zamanın ardından öğle yemeği için mola veriyoruz. Ardından Kapadokya’nın her yerinden görülen en büyük ve en güzel peri bacası, kalesiyle tüm bölgeyi kuşbakışı görebileceğimiz Uçhisar’a geliyoruz. Kalenin altında çekildiğimiz toplu fotoğraf sonrası Kapadokya’nın kendine has olan o yöresel dokusunun bozulmadığı, tüf kayalardan oluşan evlerinin güzelliği ile dikkat çeken manzarasıyla beraber kumda kahvelerimizi yudumlayacağımız Ortahisar’a varıyoruz. Kısa bir mola sonrası trajedik bir anne,baba ve çocuk temalı hikayesine rağmen bizlere aile kavramının ne kadar güçlü bir bağ olduğunu gösteren kırmızı tüflü Üçgüzeller’i görmeye gidiyoruz. Ve son durağımıza da uğrayıp güzel atlar diyarına veda ederek Kayseri’ye dönüş yapıyoruz. . Siz değerli misafirlerimize bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz ,bir başka Küçük Turizmci organizasyonunda görüşmek dileğiyle.

EK BİLGİLER

  • Katılımcı Sayısına Göre Araç Belirlenmektedir. 18 - 27 - 44 Kişi Kapasiteli Turizm Araçları.
DAHİL OLANLAR:
Lüx Araçlarla Ulaşım
TÜRSAB Güvencesi
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Küçük Turizmci Refakati
Seyahat Sigortası
Araç İçi İkramlar (Sınırlı Sayıda Su)


HARİÇ OLANLAR:
Öğle Yemeği ve İçecek
Kişisel Harcamalar


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#36
LOKASYON:
Nevşehir & Kapadokya (Kayseri çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van    Diğer   
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 3 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 3 günden az kalması durumunda %30 ceza, 2 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın