KESİN ÇIKIŞLI

Karadeniz ve Batum Turu ( 2 Gece 3 Gün )

Karadeniz ve Batum Turu ( 2 Gece 3 Gün )Karadeniz ve Batum Turu ( 2 Gece 3 Gün )Karadeniz ve Batum Turu ( 2 Gece 3 Gün )Karadeniz ve Batum Turu ( 2 Gece 3 Gün )Karadeniz ve Batum Turu ( 2 Gece 3 Gün )Karadeniz ve Batum Turu ( 2 Gece 3 Gün )Karadeniz ve Batum Turu ( 2 Gece 3 Gün )Karadeniz ve Batum Turu ( 2 Gece 3 Gün )Karadeniz ve Batum Turu ( 2 Gece 3 Gün )

  • Ayder Yaylası
  • Batum / Gürcistan
  • Uzungöl
  • Sümela Manastırı
  • Zilkale & Palovit Şelalesi
  • Fırtına Deresi
Yeşil tonlarının dört bir yanınızı saracağı, yöresel lezzetleri ve yayla kültürü ile rüya gibi bir tur deneyimi yaşayacağınız Karadeniz turumuz için gece 22:00’de yola çıkıyoruz.


TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: Trabzon

Zigana - Maçka - Altındere Milli Parkı - Sümela Manastırı - Aya Varvara Kilisesi - Çay Fabrikası - Sürmene Bıçak Atolyesi - Uzungöl

Sabahın erken saatlerinde Trabzon’a ulaşıyoruz ve Altındere Milli Parkı’nda sıcacık Karadeniz çayı eşliğinde yöresel lezzetlerin sunulduğu bir kahvaltı molası veriyoruz. Hemen ardından adını arkasında ki kara dağlardan alan ve inanışa göre iki Atinalı rahibin aynı gece gördükleri rüya üzerine inşa edilen Sümela Manastırını profesyonel rehberimizin eşsiz anlatımıyla beraber keşfediyoruz. Bir sonraki durağımız Karadeniz denilince hemen akla gelen ve damaklarda eşsiz bir lezzet bırakan çay için Vatan Çay Üretim tesisi oluyor. Burada çayın oluşum sürecine birebir tanıklık ediyor veçaylarımızı da alıp zengin bitki örtüsü, masmavi suyu ve dumanı üzerinde bembeyaz bulutlarıyla gözlerinize muhteşem bir şölen yaşatacak olan Uzungöl’e doğru yola koyuluyoruz. Burada öğle yemeği ve fotoğraf için verilen uzun bir serbest zamanın ardından son rotamız olan Sürmene bıçak atölyesine ulaşıyoruz. Dolu dolu yaşanan ilk günün vermiş olduğu tatlı yorgunluğu atmak ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize varıyoruz. 


Kahvaltı: Altındere Milli Parkı Yöresel Kahvaltı
Öğlen Yemeği:  Ekstra
Akşam Yemeği: Otelde Set Menü Veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır Fiyatlarımıza Dahildir.Konaklama: Liman Butik Otel
2. Gün: Rize

Ayder Yaylası - Zilkale -Palovit Şelalesi- Çat Vadisi - Çamlıhemşin - Şenyuva Köyü - Sevdaluk Köprüsü - Fırtına Deresi - Rafting - Gelintülü Şelalesi

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası güne enerjik bir giriş yapmak için Fırtına Deresi’nde rafting ve zipline ile başlıyoruz. Profesyonel hocalar eşliğinde gerçekleştirilen, adrenalin ve heyecanın zirvede yaşandığı bu etkinlikten sonra Karadeniz ormanlarında saklı bir cennetken,Sevdaluk adlı dizinin çekimlerine ev sahipliği yapmış Şenyuva(Çinçiva) köyüne varıyoruz. Burada Osmanlı döneminde inşa edilmiş ve tarihi 18.yüzyıla kadar uzanan Sevdaluk Köprüsünü de gördükten sonra manzarasıyla Türkiye’nin en görkemli kalelerinden biri olan Zilkale’ye çıkıyoruz. Yarım saatlik bir molanın ardından Palovit Şelalesini de ziyaret edip Ayder’e doğru hareket ediyoruz. Dağın zirvesinden dökülüp eteklerinde şelaleye dönüşen adeta bir tülü andıran Gelin Tülü Şelalesine varıyoruz. Sonrasında sırtını Kaçkar Dağları’na dayamış, şifalı kaplıca suları ile ünlü Ayder yaylasına yürüyoruz. Son olarak verilen serbest zamanın ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz. 


Kahvaltı: Otelde Açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır Fiyata Dahildir.
Öğlen Yemeği: Ekstra
Akşam Yemeği: Otelde Set Menü Veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır Fiyatlarımıza Dahildir.Konaklama: Liman Butik Otel
3. Gün: Gürcistan / Batum

Sarp - Orta Camii - Ortadoks Kilisesi - Tiyatro Meydanı - Avrupa Meydanı - Piazza Meydanı - Batum Bulvarı - Batum Sahili - Ali De Nino Heykeli - Dönme Dolap - Batum Tekne Turu*


Sabah otelde alınan kahvaltıdan sonra Gürcistan- Batum için yola çıkıyoruz. Sarp kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum ‘da Osmanlı’nın muhteşem mimarisini yansıtan ve yaşatan Orta Cami’yi görüyoruz. Hemen ardından küçük İtalya olarak bilinen, ismini de buradan alan Piazza Meydanını geziyoruz. Burada Piazza saat kulesi ve hristiyanlık için önemli bir aziz olan Noel baba lakaplı Aziz George kilisesini de ziyaret edip birçok dünya mutfağına ev sahipliği yapan tozlu binaların arasından gösterişli modern binalara doğru yola koyuluyoruz. Modern sanat mimarisinin tarihle harmanlandığı Batum’un en büyük meydanı olan Avrupa Meydanını da gezip denizler tanrısı Poseidon altın heykelini görmek için Tiyatro Meydanına gidiyoruz. Elindeki üç dişli asası ile denizleri taşırıp depremler yaratan Poseidon’un heykelinin hemen arkasında ki yine isminin buradan geldiği Chavchavadze Devlet Tiyatrosu meydan için önemli bir rol oynuyor. Gürcistan’a gelmişken Gürcü kahvesi denemeden olmaz diyor ve küçük bir kahve molası veriyoruz. Yapılan şehir turunun ardından öğle yemeği için deniz kenarındaki Gemi Restoranına gidiyoruz. Hinkali başta olmak üzere birbirinden farklı Gürcü mutfağı lezzetlerini tadıp sahil boyunca devam eden Alfabe Kulesi, dönme dolabı görüyoruz.Son olarak Batum’un simgesi olup aşklarıyla coğrafyaları aşan trajedik bir aşk hikayesinin kahramanları Ali De Nino heykelini de görüp tekne turumuz için limana varıyoruz. Yaklaşık 40 dakika süren tekne gezisinin sonlanmasıyla sınır kapısından geçerek son akşam yemeğimizi almak için Rize’ye dönüyoruz. Birlikte geçirdiğimiz üç günün ardından turumuzu burada sonlandırıyor ve Kayseri’ye doğru yola çıkıyoruz. Sabahın erken saatlerinde Kayseri’ye ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz. Siz değerli misafirlerimize bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz ,bir başka Küçük Turizmci organizasyonunda görüşmek dileğiyle.


Kahvaltı: Otelde Açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır Fiyata Dahildir. 
Öğlen Yemeği: Ekstra
Akşam Yemeği:  Fiyata Dahil Değildir. Ekstra
Konaklama: Yapılmayacaktır.

EK BİLGİLER

Katılımcı Sayısına Göre Araç Belirlenmektedir. 18 - 27 - 44 Kişi Kapasiteli Turizm Araçları.

DAHİL OLANLAR:
Ulaşım
Profosyonel Rehberlik Hizmeti
Acenta Refakati
TÜRSAB Güvencesi
Zorunlu Seyahat Sigortası
2 Gece Konaklama
3 Sabah Kahvaltısı
2 Akşam Yemeği
Araç İçi İkramlar (Sınırlı Sayıda Su, Kek ve Meyve Suyu)
Sümela Manastırı Transferi
Zilkale , Palovit Şelalesi ve Şenyuva Köyü Transferi
Batum Transferi

HARİÇ OLANLAR:
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müze Kart & Nakit)
Öğle Yemekleri
Otelde ve Akşam Yemeklerinde Alınan Ekstralar
Kişisel Harcamalar
Zipline, Rafting, Salıncak Aktivite ücretleri
Batum Yurtdışı Harç Pulu (150 TL)


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#20
LOKASYON:
Karadeniz (Kayseri çıkışlı)
YEMEK:
3 Sabah Kahvaltısı - 2 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
22:00 Küçük Turizmci Ofisi (Sivas Caddesi Emirgan Parkı)
BİTİŞ:
07:00 Küçük Turizmci Ofisi (Sivas Caddesi Emirgan Parkı)
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 3 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 3 günden az kalması durumunda %30 ceza, 2 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın