Mardin ve Midyat TuruMardin ve Midyat TuruMardin ve Midyat TuruMardin ve Midyat Turu

  • Ulucami
  • Tarihi Midyat Konukevi & Midyat Sokakları
  • Kasımiye Medresesi
  • Mardin Müzesi
  • Dayrul Zafaran Manastırı
  • Eski Mardin
Taşların dile gelip efsane hikayelere ev sahibi olan Mardin- Midyat turumuz için gece 23:00’de siz değerli misafirlerimiz ile yola çıkıyoruz.

Eski Mardin Sokakları - Ulucamii - Kasımiye Medresesi - Deyrulzafaran Manastırı - Midyat - Midyat Konuk Evi

Sabah erken saatlerde Mardin’e varıyor ve muhteşem bir kahvaltıdan sonra büyüleyici kentin tarihi M.Ö. 5 binli yıllara kadar uzanan sokaklarını ve farklı medeniyetlere ait yapıları bir arada görmek için yeniden aracımıza biniyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra tarihin tozlu sayfalarına konu olmuş, görüntüsüyle İtalya sokaklarını andıran otantik mimarisiyle dillere destan sokakları rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz. Yöresel lezzetleri deneyip alışverişimizi yaptıktan sonra Kasımıye Medresesi’ne gidiyoruz. Mezopotamya ovasına hâkim bir tepede, oldukça eğimli bir arâzi üzerinde bulunan medrese; yöreye özel sarı, doğal dikdörtgen taşların üst üste eklenmesiyle oluşmuş, câmi ve türbesiyle birlikte bir külliye görünümündedir. Zinciriye Medresesi avlusunda da bulunan yapı ve suyun akışı, âdeta topraktan gelip toprağa dönen insanın hayat akışını simgeler. Suyun “Hayat Çeşmesi”nden çıkışı doğum, döküldüğü ilk havuz bebeklik ve çocukluk, geniş oluktan ağır ağır akması gençlik, daha büyük ikinci havuz orta yaş, dar oluktan hızla akması yaşlanma, mezar şeklindeki büyük üçüncü havuz ölümü temsil etmektedir. Rehberimizin verdiği fotoğraf molasının ardından Süryaniler için önemli bir yere sahip Deyrulzafaran Manastırına varıyoruz. Günümüzde aktif bir manastır olma özelliğine sahip ve taşların aşka geldiği bu yapıyı manastır görevlilerinden dinliyor ve Mardin gezimizi burada sonlandırarak Midyat’a doğru yola çıkıyoruz. Aradan geçen 40 dakikalık bir yolculuktan sonra Mardin’in incisi Midyat’a ulaşıyoruz. Tarihi ipek yolu kavşak noktalarından geçen ve önemli bir kültür mozaiği haline gelen Midyat; binlerce yıllık geçmişi ve zengin kültürü ile adeta bir açık hava müzesidir. Dar sokakları, taş konakları ve cami ve kiliseleriyle burası Mardin’in en güzel turistik yerleridir. Sizlerle birlikte bu güzel yerleri geziyor ve ses getiren dizilere ev sahipliği yapmış konaklarda fotoğraf çekildikten sonra akşam saatlerinde turun son ve en eğlenceli etkinliği olan Şanlıurfa Sıra Gecesi’ne gidiyoruz. Mekanda davulla karşılandıktan sonra damaklarınızı lezzetiyle coşturacak yemekleriyle, Urfa’nın en iyi köfte ödülünü almış çiğ köftesi ve gece yarısına kadar süren bol şenlikli eğlencesiyle sizlere unutulmaz bir gece yaşatan turun ardından Kayseri’ye dönüş yapıyoruz. Siz değerli misafirlerimize bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz ,bir başka Küçük Turizmci organizasyonunda görüşmek dileğiyle.

EK BİLGİLER

 Katılımcı Sayısına Göre Araç Belirlenmektedir. 18 - 27 - 44 Kişi Kapasiteli Turizm Araçları.

DAHİL OLANLAR:
Lüx Araçlarla Ulaşım
TÜRSAB Güvencesi
Kahvaltı
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Küçük Turizmci Refakati
Seyahat Sigortası
Araç İçi İkramlar (Sınırlı Sayıda Su, Meyve Suyu, Kek)

HARİÇ OLANLAR:
Öğle Yemeği
Akşam Yemeği
Müze ve Ören yeri Giriş Ücretleri (Nakit)
Kişisel Harcamalar

Midyat Konuk Evi Giriş Ücreti: 20 TL
Kasımiye Medresesi Giriş Ücreti : 20 TL
Deyrulzafaran Manastırı Giriş Ücreti: 80 TL / Öğrenci 50 TL

***Fiyatlarda değişiklikler oluşabilir 2023 yılı için internette paylaşılan fiyatlar bilgilendirme amacıyla eklenmiştir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#11
LOKASYON:
Mardin (Kayseri çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
23:00 Küçük Turizmci Ofisi (Sivas Cd. Emirgan Parkı Yanı)
BİTİŞ:
06:00 Küçük Turizmci Ofisi (Sivas Cd. Emirgan Parkı Yanı)
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 3 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 3 günden az kalması durumunda %30 ceza, 2 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın