Şanlıurfa Turu Şanlıurfa Turu Şanlıurfa Turu Şanlıurfa Turu

  • Halfeti
  • Göbeklitepe
  • Ayn Zeliha Gölü
  • Urfa Sokakları
  • Balıklıgöl
  • Sıra Gecesi Etkinliği
M.Ö. 7000'li yıllara uzanan tarihiyle pek çok din ve medeniyetin efsanelerine konu olan Şanlıurfa’ya varmak üzere gece 01:00’de yola çıkıyoruz.Halfeti - Göbeklitepe - Balıklıgöl - Ayn Zeliha Gölü - Hz. Eyyüb’ün Makamı - Sıra gecesi 


Mezopotamya uygarlığının beşiği olarak adlandırılan Fırat-Dicle Deltası arasında kurulmuş olan Şanlıurfa; tarihin sıfır noktasıyla insanlığın başlangıcı sayılan Göbeklitepesi, İbrahim Peygamber'in Kral Nemrut tarafından ateşe atıldığı efsanesiyle Balıklıgöl’ü ve en eski yerleşim alanı olup önemli ticaret merkezlerinden biri Harran’ı ile tam bir müze şehridir. Bu güzel şehri rehberimiz ve siz değerli misafirlerimiz eşliğinde Halfeti ile başlıyoruz. Alınan serpme kahvaltıdan sonra bizleri eski Savaşan Köyü ve Batık Minare’ye götürmek üzere teknemize biniyoruz. Fıratı’ın soğuk suları üzerinde süzülürken gökyüzün huzur verici mavisi bizleri hayal dünyasına götürüyor. Yaklaşık 45 dakika süren bu hayali geziden sonra Şanlıurfa’ya gidiyoruz. Hemen ardından Anadolu topraklarında insanlık tarihinin bilinmeyenlerini ortaya çıkaran ve büyüleyici arkeolojik yapısı ile dünyanın en eski yerleşim yeri olan Göbekli tepe’nin gizemini birlikte keşfediyoruz. 12 bin yıl öncesine ait yaşam tarzının benimsendiği alan "T" şeklindeki sütunları ile bizlere devasa bir tapınak örneğini sergiliyor. Son olarak dilek ağacının altında dualarımızı ediyor ve diğer rotamıza doğru yol alıyoruz. Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde yer alan göl; Hz İbrahim Peygamber o dönemde yaşamış bir hükümdar olan Nemrut ve halkının taptığı putlarla mücadele eder. Tek tanrı fikrini savunan Hz İbrahim, Nemrut tarafından günümüzdeki Urfa Kalesi'nin bulunmakta olduğu tepeden ateşe atılmıştır. Hz İbrahim'in düştüğü yer göle dönüşürken içindeki odunlar balık oluverir ve böylece ortaya asrın efsanesi çıkmış olur. Rehberimizin anlatımı ve çekilen fotoğrafın ardından Halil-ür Rahman Gölü'nün hemen güneyinde yer alan ve bir rivayete göre Nemrut’un kızı Zeliha'nın göz yaşlarından oluştuğu için Arapça’da göz yaşı anlamına gelen "Aynzeliha" gölüne varıyoruz. Bölgeyi birlikte gezdikten sonra son olarak Hz.Eyyüb’ün makamına gidip şifalı suyundan alıyoruz ve sıra gecesinden önce serbest zamanımızı vererek turumuzu sonlandırıyoruz. Akşam 8’de başlayan Sıra Gecesi’ne gidiyoruz. Mekanda davulla karşılandıktan sonra damaklarınızı lezzetiyle coşturacak yemekleriyle, Urfa’nın en iyi köfte ödülünü almış çiğ köftesi ve gece yarısına kadar süren bol şenlikli eğlencesiyle sizlere unutulmaz bir gece yaşatıyor Kayseri’ye doğru yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimize bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz ,bir başka Küçük Turizmci organizasyonunda görüşmek dileğiyle.


EK BİLGİLER

Katılımcı Sayısına Göre Araç Belirlenmektedir. 18 - 27 - 44 Kişi Kapasiteli Turizm Araçları.

DAHİL OLANLAR:
Lüx Araçlarla Ulaşım
TÜRSAB Güvencesi
Yöresel Kahvaltı
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Küçük Turizmci Refakati
Seyahat Sigortası
Araç İçi İkramlar (Su, Meyve Suyu, Kek)


HARİÇ OLANLAR:
Öğle Yemeği ve İçecek
Sıra Gecesi Etkinliği Yemekli 650 TL
Halfeti Tekne Turu 150 TL
Kişisel Harcamalar


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#3
LOKASYON:
Şanlıurfa (Kayseri çıkışlı)
YEMEK:
Yöresel Kahvaltı
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
01:00 - Küçük Turizmci Ofis ( Sivas Caddesi – Emirgan Parkı yanı)
BİTİŞ:
06:00 – Küçük Turizmci Ofis ( Sivas Caddesi – Emirgan Parkı yanı) Takribi Süre*
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 3 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 3 günden az kalması durumunda %30 ceza, 2 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın